MAŁGORZATA PALUCH

Małgosia małe zdjęcieJest założycielką Akademii Rozwoju Umiejętności i autorką wielu szkoleń. Od 20 lat prowadzi szkolenia, coaching, On The Job Training, mentoring według własnej metodologii. Przeszkoliła tysiące pracowników firm produkcyjnych i handlowych. Wśród jej klientów są firmy, z którymi współpracuje nieustannie od 15 lat.

Instytucje publiczne:

Prowadziła szkolenia dla pracowników firm państwowych, zawsze z uwzględnieniem specyfiki tej pracy. Były to szkolenia skierowane do kadry zarządzającej i specjalistycznej, dla rzeczników prasowych. Zróżnicowana tematyka szkoleń pozwalała na podniesienie kompetencji „miękkich” uczestników, na poprawę komunikacji i współpracy w urzędach. Istotnym obszarem są kompetencje kierownicze oraz umiejętność wystąpień i prezentacji.

Firmy produkcyjne:

Współpracuje z kadrą kierowniczą i menadżerską firm produkcyjnych. Szkoli brygadzistów, mistrzów, kierowników z zakresu doskonalenia kompetencji i rozwiązania konfliktu roli zwierzchnik – kolega. Jest autorką najpopularniejszego cyklu szkoleniowego „Lider produkcji na 5+”, obejmującego badania kompetencji i szkolenia brygadzistów, mistrzów, liderów produkcji. Prowadzi treningi w miejscu pracy dla menadżerów produkcyjnych, bezpośrednio na hali produkcyjnej.

Pracuje z kadrą specjalistyczną, z inżynierami, z utrzymaniem ruchu, z trenerami wewnętrznymi i pracownikami prowadzącymi wdrożenia nowych osób w firmach.

Uczestniczyła we wdrożeniach narzędzi Lean Manufacturing na produkcji. W firmach klientów wdraża dobre standardy metodologii Problem Solving, prowadząc superwizję spotkań w tym temacie. Podobnie działa w obszarze wdrożeń standardu 5S. Jest angażowana do superwizji i poprawy efektywności spotkań produkcyjnych.

Przygotowała i wdrożyła w wielu firmach produkcyjnych systemy ocen okresowych pracowników oraz programy przeciwdziałające absencji czy rotacji pracowników. Wdrażała procesy sukcesji na stanowiskach kierowniczych.

Jako autorka większości szkoleń jest odpowiedzialna za wyszkolenie i przygotowania trenerów do pracy według standardów szkoleniowych Akademii.

Jest autorką manuali (zakresu merytorycznego kierunku, przedmiotu, metodologii i dydaktyki) dla wykładowców i studentów uczelni wyższych w tematyce zarządzania zasobami ludzkimi na produkcji.

Firmy handlowe:

Przygotowała i przeprowadziła wiele projektów szkoleniowych, których celem było budowanie zaangażowanej postawy pracowników, aktywizacji działań handlowych i przestrzegania zasad pracy w zespołach handlowych. Potrafi zbadać rzeczywistą aktywność handlową i jakość postaw handlowych w obszarach:

 • aktywność początkowa
 • pozyskiwanie nowych klientów
 • pokonywanie oporu klienta na różnych etapach sprzedaży i negocjacji
 • radzenie sobie z obiekcjami, z wymówkami
 • radzenie sobie z gierkami klienta
 • zamykanie sprzedaży
 • poszerzanie koszyka zakupów
 • budowanie  i podtrzymywanie relacji z klientem
 • budowanie relacji niestandardowych
 • negocjacje na różnych poziomach zaawansowania
 • wytrwałość w zdobywaniu klienta (!!!)
 • samoutrudnianie (kłamstewka dedykowane szefowi, usprawiedliwiające niemożność pozyskania klienta lub wynegocjowania korzystniejszych warunków handlowych)

Wokół tych tematów koncentrują się prowadzone przez nią szkolenia.

Hity szkoleniowe:

 • Wystąpienia i prezentacje w duchu Zen
 • Analiza transakcyjna – komunikacja i rozwój
 • TWI – metoda wdrożenia pracowników do pracy standaryzowanej
 • Twarde negocjacje zakupowe
 • Menadżer na 5+
 • Siła perswazji argumentacji z autorytetu
 • Rekrutacja – metody niestandardowe

Pracę trenera łączy z pasją, jaką jest badanie kompetencji handlowych. Jest autorką assessment center i development center z wykorzystaniem metod projekcyjnych– metod najlepiej badających kompetencje handlowe. Dodatkowo opracowała i wdrożyła w wielu firmach standard rekrutacji na stanowiska handlowe.

Podczas realizacji szkoleń dba o dostosowanie wiedzy, ćwiczeń i symulacji do specyfiki i sposobu uczenia się przez tę grupę uczestników.  Szkolenia prowadzone przez nią są oceniane jako niezwykle ciekawe, przydatne w codziennej pracy handlowej i dla wielu uczestników (zwłaszcza doświadczonych handlowców) są prawdziwym wyzwaniem.

Jest również terapeutą Medycyny Praw Natury – Germańskiej Nowej Medycyny we Wrocławskim Centrum Diagnostyki, Terapii i Rehabilitacji Kwantomed. Gra w serialu terapeutycznym „Choroba na własne życzenie” (Youtube, kanał KwantoMed TV)

W ostatním czasie realizowała projekty szkoleniowe i coachingowe dla firm:  Al – Bis, Medivet, Cefarm, DGA, Forte, Oriflame Products Poland, Torf Corporation,  Żywiec Trade, Aga Light, Elmega, El 12, KGHM, Neonet, Bims Plus, Meble Wajnert, Kaiser + Kraft, Dagma, As- Bau, PZU Życie, TNT Express Worldwide, Capgemini, BP Europa, ZUS, Lasy Państwowe, GKN Driveline, Ronal Polska, Roben Polska, Karcher, Fibro, Sushi Corner, Urząd Wojewódzki Województwa Wielkopolskiego, Chespa, Cadbury Wedel, Berker, Kludi Armaturen, Dyka, Wrigley Poland, Wix – Filtron, NB Polska/ Velux, WSB i wiele innych.