JAKUB PALUCH

Jakub Paluch

  • Trener i coach z praktycznym doświadczeniem handlowym i negocjacyjnym;
  • Praktyczne doświadczenie w wykorzystaniu Internetu i mediów społecznościowych w sprzedaży;
  • Absolwent Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim;
  • Specjalizuje się w doskonaleniu kompetencji handlowych i negocjacyjnych pracowników działów sprzedaży, przedstawicieli handlowych, pracowników działów obsługi klienta;
  • Specjalista ds. negocjacji handlowo – zakupowych;
  • Znawca tematyki windykacyjnej i reklamacyjnej;
  • Jego atutem jest wykorzystanie w prowadzonych szkoleniach zagadnień z obszarów prawa.

Od 2004 praktycznie sprzedawał, negocjował, wykorzystywał w swojej pracy najnowocześniejszy trend: internet i media społecznościowe.  

Odpowiadał za komunikację handlową pomiędzy pracownikami firmy, akcje promocyjne i marketingowe, kontakt ze społecznością klientów, negocjował, tworzył marki od podstaw. Niejednokrotnie odpowiadał za świadczenia i kontakt z wybranymi partnerami czy sponsorami firm. Pojawiał się na łamach magazynów, czasopism, dzienników ogólnopolskich, zarówno ze swoimi publikacjami, jak i w wielu wywiadach, również telewizyjnych.

W firmie AKADEMIA ROZWOJU UMIEJĘTNOŚCI prowadzi szkolenia zwiększające umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne pracowników działów handlowych. W szkoleniach wykorzystuje bogatą wiedzę zdobytą podczas wieloletniej pracy związanej ze sprzedażą i promocją  różnych produktów i usług.

Łączy pracę trenera z doświadczeniem prawniczym, Prowadzi szkolenia z zagadnień prawnych: reklamacje, windykacje, zapobieganie zmowom cenowym, itp.

Jest członkiem zespołu coachingowego przygotowującego indywidualnych pracowników i zespoły do negocjacji. W swojej pracy bazuje na technikach, których z powodzeniem uczy uczestników szkoleń.  Bierze udział w projektach związanych z badaniem kompetencji handlowych i superwizją sprzedaży

W swojej pracy wykorzystuje techniki oparte na Analizie Transakcyjnej i Programowaniu Neurolingwistycznym. Skupia się na przełamaniu postawy biernej, jaka cechuje większość osób, od których oczekuje się zmian, budowaniu postawy proaktywnej i wzrostu efektywności osobistej w oparciu o techniki związane z samodoskonaleniem pracy i eliminowaniu samoutrudniania.

Praca trenera jest jego pasją. Prowadzi szkolenia w różnych formach, by jak najbardziej zaktywizować grupę i przekazać praktyczne umiejętności. Dba o dostosowanie wiedzy, ćwiczeń i symulacji do specyfiki grupy, ich umiejętności i potrzeb.

W ostatnim czasie realizował projekty szkoleniowe i coachingowe dla firm: Capgemini, AAM Polska, Contra, Alu Trans System, AT Computers, Pgf Urtica, Dyka, Vetoquinol Biowet, Hortico Zielone Centrum, Farutex, Odra Pak, Fanex i wiele innych.